این مقاله به کم کردن وزن کمک خواهد کرد و یاد خواهد داد که چگونه می توان رژیم غذایی روزانه خود را به درستی برنامه ریزی کرد!


تخم مرغ 
و در مورد کلسترول نگران نباشید: یک مطالعه نشان داده که خوردن تخم مرغ نه کلسترول بد بالا و نه کلسترول خوب پائین دارد و به هرحال بهتر از خوردن نان شیرینی می باشد.

شکلات تیره 
دوستداران شکلات! خوردن شکلات تیره به صورت کم کم می تواند به سرعت هضم غذا کمک کند .با خوردن شکلات احساس سیری به شما دست می دهد و در وعده غذایی بعدی میل کمتری به غذا خواهید داشت . 
شکلات تیره از MUFA ها پر است ، مطالعات نشان می دهد خوردن شکلات در یک رژیم غذایی باعث خواهد شد به سوخت و ساز بدن و سوزاندن چربی و از دست دادن کالری کمک کند. همچنین با کم کردن نمک، شیرینی، چربی ها می توانید در رژیم غذایی به خود کمک کنید.

پرتقال 
اگرچه در هر تکه از پرتقال تقریبا 59 کالری وجود دارد ، اما دارای فیبر زیادی می باشد. محققان استرالیایی این میوه را از لحاظ کمک کردن به کاهش وزن در بالاترین رده در میان میوه ها قرار داده اند.

سیب زمینی 
درست است ، که سیب زمینی دارای کربوهیدرات بالا است ، اما هر سه بار خوردن آن به اندازه ی خوردن یک تکه نان سفید می باشد، ولی تمام این غذاها از لحاظ شاخص سیری همانند پرتقال در یک رده قرار دارند. به علاوه، سیب زمینی غنی از نشاسته است و کمک می کند که بدن چربی بیشتری بسوزاند.

لوبیا سفید 
یک و نیم پیمانه از لوبیا سفید فیبر زیادی داردو شامل تقریبا 4 گرم چربی ، نشاسته ،  وکربوهیدراتی است که باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود.

پنیر 
پنیر تازه ی بز و پنیر فتا حاوی یک اسید چرب هستند که به شما کمک می کند تا احساس سیری کنید و میزان بیشتری چربی بسوزانید.چربی موجود در آن هم سالم است.

شیر کم چرب 
اگرچه اسید چربی در شیر یافت می شود ولی پروتئین موجود در شیر می تواند شما را در کمال  رضایت نگه دارد.  کلسیم موجود در آن نیز بسیار مفید می باشد ، در یک مطالعه نشان داده شده که، زنانی که روزانه 1000 تا 1400 میلی گرم کلسیم مصرف می کنند می توانند چربی بیشتری را بسوزانند. 

نخود
این نوع لوبیا به عنوان نخود هم شناخته شده است ، درهر وعده غذایی خوردن نصف پیاله از این لوبیا دارای 2 گرم نشاسته است. آنها همچنین منبع بسیار خوبی از فیبر ، پروتئین و چربی های سالم می باشند.

جوی پرک  
این ماده غذایی یکی دیگر از مکملهای غذایی در یک رژیم غذایی می باشد .در یک وعده غذایی آن کالری کمی وچود دارد و به علاوه اینکه مقدار زیادی فیبر در آن است و نزدیک به 2 گرم نشاسته هم  در آن وجود دارد. 

دانه گیاهی کوینولا 
این دانه گیاهی یکی دیگر از مواد غذایی مغذی دررژیم غذایی است ، که غنی از پروتئین است و بسیار مفید در مبارزه با گرسنگی می باشد. کالری کمتری دارد و باعث جلوگیری از پرخوری در وعده های غذایی دیگر خواهد شد.

بارهنگ
 خوردن نصف فنجان از بارهنگ پخته شده تقریبا 3 گرم نشاسته و مقداری کربوهیدرات سالم دارد که به افزایش سوخت و ساز بدن و سوزاندن چربی بیشترکمک خواهد کرد.تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغمطالب پیشنهادی :
8 نسخه طبیعی برای لاغر شدن
چند نکته سالادی برای لاغر شدن
برای لاغر شدن چگونه معده مان را کوچک کنیم؟
بهترین ورزش برای لاغر شدن و چربی سوزی چیست؟
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه