بوی بد عرق را چگونه از بین ببریم؟

بوی بد عرق بدن یکی از معضلات هر انسانی مخصوصا در ماه های گرم سال است. سوالی که مطرح می شود این است که چگونه بوی بد عرق را از بین ببریم؟

روش هایی برای از بین بردن بوی بد عرق در تابستان

در بدن انسان چهار میلیون غده تعریق تعبیه شده است که وظیفه‌شان خنک کردن بدن است.

محققان دانشگاه نیویورک معتقدند، بوی بدن توسط متغیرهای محیطی - رژیم غذایی، ژنتیک و ... - تغییر می‌کند. در ادامه با هشت روش از میان بردن بوی ناخوشایند بدن آشنا خواهید شد.

 

از بین بردن بوی بد عرق با تمیز نگه داشتن بدن

دست کم یک بار در روز حمام کردن - به خصوص در روزهای گرم سال - پوست بدن را تمیز و عاری از باکتری‌ها خواهد کرد. عرق بدن به خودی خود تقریباً بی بو است، اما به محض ترکیب با باکتری‌های بسیار کوچکی که روی پوست زندگی می‌کنند بوی ناخوشایند متصاعد می‌شود. بنابراین، شست و شوی روزانه مناطق تعریق کننده بدن الزامی است.

 

از بین بردن بوی بد عرق با استفاده از صابون‌های ضد باکتری

استفاده از صابون‌هایی که بر روی بسته بندی‌شان کلمه " ضد باکتری " حک شده بوی ناخوشایند بدن را کم خواهد کرد.

 

از بین بردن بوی بد عرق با خشک کردن زیر بغل‌ها

خشک کردن نقاط تعریق کننده بدن - زیر بغل‌ها و ... - با استفاده از حوله، از رشد باکتری‌ها و بد بو شدن بدن جلوگیری می‌کند.

 

از بین بردن بوی بد عرق با استفاده از دئودورانت و ضد عرق‌های قدرتمند

بلافاصله پس از خروج از حمام زیر بغل‌ها را به دئودورانت و ضد عرق‌های قدرتمند آغشته کنید. ضد عرق‌ها حاوی ماده شیمیایی کلرید آلومینیوم هستند که میزان تعریق را کم می‌کند. دست کم دو بار در روز زیر بغل‌ها را به دئو دورانت و ضد عرق‌ها آغشته کنید.

 

از بین بردن بوی بد عرق با پوشیدن لباس‌های تمیزی که از الیاف طبیعی ساخته شده‌اند

پوشیدن لباس‌های تمیزی که با استفاده از پنبه، ابریشم یا پشم تولید شده‌اند به پوست بدن اجازه می‌دهند تنفس کند. تعویض مرتب جوراب‌ها و اسپری کردن افشانه‌های خوشبو کننده درون کفش‌ها سودمند است.

 

از بین بردن بوی بد عرق با کاهش مصرف گوشت و ادویه‌ها

بوی بدن تحت تأثیر مو��د غذایی است که می‌خوریم. محققان مدرسه پزشکی دانشگاه پراگ بوی بدن 18 مرد و زن گوشت و گیاه خوار را بررسی کردند و دریافتند بدن گیاه خواران بوی بهتری می‌دهد. همچنین، مصرف مواد غذایی حاوی فلفل، کاری و ... بوی بدن را تند و ناخوشایند می‌کنند.

 

از بین بردن بوی بد عرق با کاهش وزن

پزشکان معتقدند، افزایش وزن، باعث افزایش تعریق و انتشار بوی ناخوشایند از بدن می‌شود. بهترین راه برای پیشگیری از انتشار بوی بد، کاهش وزن است.

 

از بین بردن بوی بد عرق با از میان بردن موهای زیر بغل

پزشکان توصیه می‌کنند مردان و زنان باید بلافاصله پس از رشد موهای زیر بغل‌ها آن‌ها را از میان ببرند تا از تبخیر قطرات عرق با باکتری‌ها و ایجاد بوی ناخوشایند جلوگیری شود.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamaneh.com

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه