‌فهرست برندگان نهایی هشتاد ونهمین دوره این جوایز سینمایی به شرح زیر می باشد:. ** بهترین فیلم بلند. نامزدها: «ورود»، «حصارها»، «ستیغ اره‌ای»، «اگر سنگ ببارد»، «چهرههای پنهان»، «شیر»، «لالا لند»، «منچستر کنار دریا»، «مهتاب». برنده: مهتاب. ** بهترین کارگردانی. نامزدها: «دمین شزل» (لالا لند)، «بری جنکینز» (مهتاب)، «کنت لونرگان» (منچستر کنار دریا)، «دنیس ویلنوو» (ورود)، «مل گیبسون» (ستیغ‌ اره‌ای). برنده: دمین شزل (لالا لند). ** بهترین بازیگر نقش اول مرد. نامزدها: «کیسی افلک» (منچستر کنار دریا)، « ...

 

‌فهرست برندگان نهایی هشتاد ونهمین دوره این جوایز سینمایی به شرح زیر می باشد:

 

 

 

** بهترین فیلم بلند

نامزدها: «ورود»، «حصارها»، «ستیغ اره‌ای»، «اگر سنگ ببارد»، «چهرههای پنهان»، «شیر»، «لالا لند»، «منچستر کنار دریا»، «مهتاب»

برنده: مهتاب

 

«فروشنده» اسکار گرفت
 


** بهترین کارگردانی

نامزدها: «دمین شزل» (لالا لند)، «بری جنکینز» (مهتاب)، «کنت لونرگان» (منچستر کنار دریا)، «دنیس ویلنوو» (ورود)، «مل گیبسون» (ستیغ‌ اره‌ای)

برنده: دمین شزل (لالا لند)

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: «کیسی افلک» (منچستر کنار دریا)، «اندرو گارفیلد» (ستیغ اره‌ای)، «رایان گاسلینگ» (لالا لند)، «ویگو مورتنسن» (کاپیتان فنتستیک)، «دنزل واشنگتن» (حصارها)

برنده: کیسی افلک (منچستر کنار دریا)

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: «ایزابل هوپر» (او)، «روث نگا» (دوست داشتن)، «ناتالی پورتمن» (جکی)، «اما استون» (لالا لند)، «مریل استریپ» (فلورنس فاستر جنکینز)

برنده: اما استون (لالا لند)

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین بازیگر نقش مکمل مرد


نامزدها: «ماهرشالا علی» (مهتاب)، «مایکل شنن» (حیوانات شبانه)، «هیو گرانت» (فلورنس فاستر جنکینز)، «لوکاس هج» (منچستر کنار دریا)، «دو پتال» (شیر)

برنده: ماهرشالا علی (مهتاب)

 

«فروشنده» اسکار گرفت


** بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: «وایولا دیویس» (حصارها)، «میشله ویلیامز» (منچستر کنار دریا)، «نائومی هریس» (مهتاب)، «نیکل کیدمن» (شیر)، «اوکتاویا اسپنسر» (چهره‌های پنهان)

برنده: وایولا دیویس (حصارها)

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: «فروشنده» (ایران)، «تونی اردمن» (آلمان)، «تنا» (استرالیا)، «مردی به نام اُو» (سوئد)، سرزمین من (دانمارک)

برنده: فروشنده (ایران)

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: «ورود»، «حصارها»، «چهره‌های پنهان»، «شیر»، «مهتاب»

برنده: مهتاب

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: «اگر سنگ ببارد»، «لالا لند»، «خرچنگ»، «منچستر کنار دریا»، «زنان قرن بیستم»

برنده: منچستر کنار دریا

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


**  بهترین مستند بلند

نامزدها: «آتش در دریا»، «من سیاه تو نیستم»، «زندگی انیمیشن»، «اُ.جی: ساخت آمریکا»، «سیزدهمین»

برنده: «اُ.جی: ساخت آمریکا»

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


**بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: «زوتوپیا»، «مائونا»، «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»، «لاک‌پشت قرمز»، «کوبو و دو رشته»

برنده: «زوتوپیا»

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین تدوین

نامزدها: «ورود»، «ستیغ اره‌ای»، «اگر سنگ ببارد»، «لالا لند»، «مهتاب»

برنده: ستیغ اره ای

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین موسیقی متن

نامزدها: «جکی»، «لالا لند»، «شیر»، «مهتاب»، «مسافران»

برنده: لالالند

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین ترانه

نامزدها:  «لالا لند»، «جیم: داستان جیمز فولی»، «ترولز»، «مائونا»

برنده: لالالند

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: «ورود»، «لالا لند»، «شیر»، «مهتاب»، «سکوت»

برنده: لالالند

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین طراحی لباس

نامزدها: «متفقین»، «هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها»، «فلورنس فاستر جنیکنز»، «جکی»، «لالا لند»

برنده: هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: «مردی به نام اُو»، «آنسوی سفر ستاره‌ای»، «جوخه انتحار»

برنده: جوخه انتحار

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین طراحی تولید

نامزدها: «ورود»، «هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها»، «دورد بر سزار»، «لالا لند»، «مسافران»

برنده: «لالا لند»

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین تدوین صدا

نامزدها: «ورود»، «دیپ‌واتر هاریزون»، «ستیغ اره‌ای»، «لالا لند»، «سالی»

برنده: ورود

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین میکس صدا

نامزدها: «ورود»، «ستیغ اره‌ای»، «لالا لند»، «روگ وان»، «۱۳ ساعت»

برنده: ستیغ اره‌ای

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: «دیپ واتر هاریزون»، «دکتر استرنج»، «کتاب جنگل»، «کوبو و دو رشته»، «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»

برنده: کتاب جنگل

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: «دشمنان داخلی»، «زنان و TGV»، «شب‌های خاموش»، «آواز»، «تایم‌کد»

برنده: آوازخواندن

 

«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

نامزدها: «وایشای نابینا»، «زمان قرضی»، «شراب و سیگار»، «مروارید»، «فلوت‌زن»

برنده: فلوت‌زن

 
«فروشنده» اسکار گرفت 


** بهترین مستند کوتاه

نامزدها: «افراطگرا»، «۴.۱ مایل»، «ویلون جو»، «واتانی سرزمین من»، «کلاه سفیدها»

برنده: کلاه‌سفیدها

 

«فروشنده» اسکار گرفت

 

 

 

 


 

توییت ظریف: به عوامل فیلم فروشنده برای کسب اسکار و ایستادن در مقابل " ممنوعیت ورود مسلمانان" افتخار میکنم. ایرانیان ارائه دهنده فرهنگ و تمدنی هزاران ساله اند.

 

«فروشنده» اسکار گرفت

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه