داستان غم انگیز آقای والت دیزنی؛. از جمله اتفاقات شایع در فیلم ها و سریال های کارتونی دیزنی این است که شخصیت اصلی فیلم اغلب والدینی ندارد و از هر دو طرف یتیم است یا یکی از والدین خود یا هر دو را در یکی از مقاطع فیلم از دست می دهد. وقتی خوب به انیمیشن های دیزنی نگاه می کنیم فقدان و نبود "مادر" را بیشتر از نبود "پدر" متوجه می شویم. مادرها در اغلب انیمیشن های والت دیزنی از دنیا رفته اند و اگر هم وجود داشته باشند اصلا آنها را در طول فیلم نمی بینیم یا به طور کلی اهمیتی در طول داستان ندارند، از ج ...

داستان غم انگیز آقای والت دیزنی؛

چرا بیشتر شخصیت‌های والت دیزنی مادر ندارند؟

 

 از جمله اتفاقات شایع در فیلم ها و سریال های کارتونی دیزنی این است که شخصیت اصلی فیلم اغلب والدینی ندارد و از هر دو طرف یتیم است یا یکی از والدین خود یا هر دو را در یکی از مقاطع فیلم از دست می دهد.

وقتی خوب به انیمیشن های دیزنی نگاه می کنیم فقدان و نبود "مادر" را بیشتر از نبود "پدر" متوجه می شویم. مادرها در اغلب انیمیشن های والت دیزنی از دنیا رفته اند و اگر هم وجود داشته باشند اصلا آنها را در طول فیلم نمی بینیم یا به طور کلی اهمیتی در طول داستان ندارند، از جمله انیمیشن های پری دریایی، دیو و دلبر، علاء الدین، یخ زده و …

 


 

 

چرا بیشتر شخصیت‌های والت دیزنی مادر ندارند؟

 

چرا بیشتر شخصیت‌های والت دیزنی مادر ندارند؟

 

 دلیل  غیبت نقش مادران در فیلم های دیزنی بسیار تراژدیک است. داستان مردی که پشت همه ی فیلم های دیزنی قرار دارد، آقای والت دیزنی.
در اوایل سال ۱۹۴۰ میلادی آقای والت دیزنی که هنوز در همان خانه ی قدیمی کودکی زندگی می کرد، تصمیم می گیرد تا خانه ی جدیدی برای والدین خود بخرد.
 

چرا بیشتر شخصیت‌های والت دیزنی مادر ندارند؟

 

او از کارکنان استودیو خواست که به آنجا بروند و کوره را تعمیر کنند، اما وقتی پدر و مادرش به خانه رفتند نشت کرد و مادرش جان سپرد. مستخدم خانه صبح روز بعد آمد و پدر و مادرش را بیرون کشید و به چمن زار روبروی خانه برد. پدرش بدحال شد و در بیمارستان بستری گردید، اما مادرش از دنیا رفت. والت هیچ وقت درباره این موضوع حرف نزد.


 

چرا بیشتر شخصیت‌های والت دیزنی مادر ندارند؟


او هیچ گاه درباره ی  آن زمان حرف نزد چون خود را مقصر می‌دانست، زیرا آن‌قدر به موفقیت رسیده بود که به والدینش گفت: «بگذارید برایتان یک خانه بخرم.» این آرزوی هر بچه ای است که خانه‌ای برای والدینش بخرد و آنها را خوشحال کند،  و در اثر بدشانسی و بدون این که اشتباه از جانب او باشد کارگران استودیو کار خود را درست انجام ندادند و او مادرش را از دست داد. والت دیزنی همیشه خودش را مقصر مرگ مادرش می دانست.

نزدیکان او می گویند که والت آنقدر از مرگ مادرش متأثّر شد که وجود "مادر" را در انیمیشن های والت دیزنی نمی توانست تحمل کند، زیرا نمی خواست وجدانش او را بیشتر از این عذاب دهد.

 

چرا بیشتر شخصیت‌های والت دیزنی مادر ندارند؟

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه