دفعه بعدی که احساس فشار و استرس کردید می توانید از این غذاها استفاده کنید. استفاده از این غذاها باعث می شود که شما به حالت عادی خود برگردید.


دفعه بعدی که احساس فشار و استرس کردید می توانید از این غذاها استفاده کنید.  استفاده از این غذاها باعث می شود که شما به حالت عادی خود برگردید. 
پرتقال 
پژوهشگر درمانگر آلمانی کشف کرده است که ویتامین ث به کاهش استرسکمک می کند و بعد از یک موقیعت اضطراب آور فشار خون را به حالت عادی باز می گرداند. هم چنین ویتامین ث به بالا بردن سیستم ایمونو معروف است. 
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 1

سیب زمینی شیرین 
سیب زمینی شیرین به طور متداول می تواند با تامین قند و کربوهیدرات خون در موقعیت اضطراب آمیز استرس را کاهش دهد. این خوراکی بسته ای از بتا کاروتن و دیگر ویتامین ها است و فیبر آن به بدن شما کمک می کند تا چرخه کربو هیدرات را در روندی کند و روان قرار دهد.
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 2 

برگه زردآلو 
برگه زردآلو سرشار از منیزیم است که کاهش دهنده استرس است و به طور طبیعی ماهیچه ها را ریلکس می کند. 
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 3

بادام و پسته
بادام، پسته و گردو سرشار از ویتامین بی و ای هستند که به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند و گردو و پسته فشاز خون را پایین می آورند. 
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 4
 
بوقلمون
بوقلمون حاوی آمینو اسیدی است که ال-تریپتوفان نامیده می شوند. این آمینو اسید سروتونین آزاد می کند که هورمون احساس شادی در مغز است. به همین دلیل اکثر افرادی که بوقلمون مصرف می کنند ریلکس و آرام هستند و یا حتی بعد از خوردن آن احساس خستگی می کنند. ال-تریپتوفان با خاصیت آرامبخشی اش شناخته شده است. 
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 5
 
اسفناج 
کمبود منیزیم می تواند باعث ایجاد سردردهای میگرنی و خستگی بشود. یک فنجان اسفناج در روز می تواند 40 % از میزان منیزیم مورد نیاز شما را در روز فراهم کند. 
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 6
 
ماهی سالمون
رژیم های غذایی که حاوی اسید های چرب امگا 3 هستند در برابر حمله قلبی از انسان محافظت می کنند. تحقیقی در مورد دیابت و متابولیسم نشان داده است که امگا 3 هورمون های استرس را از اوج گرفتن باز می دارند. 
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 7
 
آووکادو 
چربی های اشباع نشده و پتاسیم در آووکادو به پایین آمدن فشار خون کمک می کنند. بنیاد ملی قلب و عروق و ریه می گوید یکی از بهترین راههای پایین آوردن فشار خون رسیدن پتاسیم مناسب به بدن است. ( آووکادو بیشتر از موز پتاسیم دارد.)
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 8

سبزی های سبز
سبزی های سبز مثل بروکلی و کاهو و بقیه سبزی های تیره رنگ منبع غنی از ویتامین هستند که می توانند بدن را در برابر استرس محافظت کنند. 
9 غذای مفید که میزان استرس تان را کاهش می دهد - تصویر 9

نکات بیشتری درباره استرس :
به طور منظم ورزش کنید 
صبحانه مقوی بخورید 
در طور روز میان وعده های سبکی بخورید که قند خون شما را ثابت نگه دارد. ( زمانی که قند خون می افتد، انرژی ذهنی ، فیزیکی و احساسی کاهش پیدا می کند و استرس افزایش می یابد.)تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغنظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه